TARİHÇE
Trabzon SMMM Odası'nın Tarihçesi
Oda Kuruluş Tarihi                : 24 Şubat 1990
01 Haziran 1989 tarihinde kabul edilerek, 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest
Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre Geçici
Kurul oluşturuldu.
Kurul Kararı gereğince 24 Şubat 1990 günü yapılan toplantıda Trabzon SMMM Odası Kurucu Yönetim
Kurulu oluşturuldu ve aynı tarihte Geçici Kurul Başkanı Prof.Dr. Orhan MORGİL Başkanlığında yapılan
toplantı neticesinde Trabzon Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Geçici Yönetim Kurulu 
oluşturulmuş ve görev bölümü gerçekleştirilmiştir.
24 Şubat 1990 Kurucu Yönetim Kurulu Görev Dağılımı
1- HAYDAR YILMAZ Başkan
2- HAKKI TERZİBAŞI Bşk.Yrd.
3- Ü.YAŞAR AYDURMUŞ Oda Sekreteri
4- İSA GÜNEY Sayman
5- ALİ DAMAOĞLU Üye
16-17 Haziran 1990 Tarihinde Yapılan  30-31 Mayıs 1992 Tarihinde Yapılan 
1.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  3.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı 
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- HAYDAR YILMAZ Başkan 1- HALİL GÜNAYDIN Başkan
2- ALİ DAMAOĞLU Bşk.Yrd. 2- KENAN ATALAY Bşk.Yrd.
3- HAKKI TERZİBAŞI Oda Sekreteri 3- RECEP KIR Oda Sekreteri
4- İSA GÜNEY Sayman 4- COŞKUN ÜÇÜNCÜ Sayman
5- SÜLEYMAN ALİOĞLU Üye 5- ALİ PEHLİVAN Üye
Disiplin Kurulu Disiplin Kurulu
1- AHMET AKTULGA Başkan 1- SALİH ALADAĞ Başkan
2- HAYRATTİN DEMİR Üye 2- İSMET KESKİN Üye
3- NECDET ÇELİK Üye 3- AVNİ YILMAZ Üye
4- SEYFETTİN EYÜBOĞLU Üye 4- NECDET ÖZGÜR Üye
5- ÖMER ERKOL Üye 5- SEZAİ EREN Üye
Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu
1- MUHARREM ARZ Başkan 1- MUSTAFA CELAP Başkan
2- VASFİ ASMAZ  Üye 2- FAZLI ÖZKURT Üye
3- MEHMET KÜÇÜK Üye 3- HÜSEYİN YILMAZ Üye
28-29 Mayıs 1994 Tarihinde Yapılan  08-09 Haziran 1996 Tarihinde Yapılan 
5.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  7.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı 
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- HALİL GÜNAYDIN Başkan 1- HALİL GÜNAYDIN Başkan
2- KENAN ATALAY Bşk.Yrd. 2- KENAN ATALAY Bşk.Yrd.
3- RECEP KIR Oda Sekreteri 3- RECEP KIR Oda Sekreteri
4- COŞKUN ÜÇÜNCÜ Sayman 4- CEMAL GÜRSEL ŞAHİN Sayman
5- CEMAL GÜRSEL ŞAHİN Üye 5- COŞKUN ÜÇÜNCÜ Üye
Disiplin Kurulu Disiplin Kurulu
1- SALİH ALADAĞ Başkan 1- ZAFER AKIN Başkan
2- ERDOĞAN TOKGÖZ Üye 2- H.KÜÇÜKİBRAHİMOĞLU Üye
3- ZEKİ ŞEN Üye 3- ERDOĞAN TOKGÖZ Üye
4- NECDET ÖZGÜR Üye 4- ZEKİ KANTARCI Üye
5- ZEKİ KANTARCI Üye 5- NECDET ÖZGÜR Üye
Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu
1- FAZLI ÖZKURT Başkan 1- MUSTAFA CELAP Başkan
2- MUSTAFA CELAP Üye 2- ÖMER SAMİ ERGAN Üye
3- MÜSLİM YILDIZ Üye 3- MÜSLİM YILDIZ Üye
06-07 Haziran 1998 Tarihinde Yapılan  07 Ocak 1999 Tarihinde Başkan Halil GÜNAYDIN'ın
9.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  istifa etmesi sonucunda Yön.Kur.Görv.Dağılımı
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- HALİL GÜNAYDIN Başkan 1- KENAN ATALAY Başkan
2- KENAN ATALAY Bşk.Yrd. 2- RECEP KIR Bşk.Yrd.
3- RECEP KIR Oda Sekreteri 3- İSMET KESKİN Oda Sekreteri
4- ERDOĞAN TOKGÖZ Sayman 4- ERDOĞAN TOKGÖZ Sayman
5- CEMAL GÜRSEL ŞAHİN Üye 5- CEMAL GÜRSEL ŞAHİN Üye
Disiplin Kurulu
1- H.KÜÇÜKİBRAHİMOĞLU Başkan
2- NECATİ AYDIN Üye
3- İSA GÜNEY Üye
4- HALUK UZUN Üye
5- ÖMER NALÇACIOĞLU Üye
Denetleme Kurulu
1- MUSTAFA CELAP Başkan
2- ÖMER SAMİ ERGAN Üye
3- ZEKİ KANTARCI Üye
03-04 Haziran 2000 Tarihinde Yapılan  01-02 Haziran 2002 Tarihinde Yapılan 
11.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  13.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı 
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- KENAN ATALAY Başkan 1- KENAN ATALAY Başkan
2- İSMET KESKİN Bşk.Yrd. 2- İSMET KESKİN Bşk.Yrd.
3- ALİ PEHLİVAN Oda Sekreteri 3- ALİ PEHLİVAN Oda Sekreteri
4- ERDOĞAN TOKGÖZ Sayman 4- ERDOĞAN TOKGÖZ Sayman
5- ZEKİ ŞEN Üye 5- ZEKİ ŞEN Üye
Disiplin Kurulu Disiplin Kurulu
1- H.KÜÇÜKİBRAHİMOĞLU Başkan 1- H.KÜÇÜKİBRAHİMOĞLU Başkan
2- İSA GÜNEY Üye 2- İSA GÜNEY Üye
3- ÖMER NALÇACIOĞLU Üye 3- ÖMER NALÇACIOĞLU Üye
4- SALİH ZEKİ YENER Üye 4- SALİH ZEKİ YENER Üye
5- ŞENNUR AYDIN Üye 5- SEVİM BAYDAR Üye
Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu
1- MUSTAFA CELAP Başkan 1- MUSTAFA ALTUN Başkan
2- NEJDET ALBAYRAK Üye 2- MUSTAFA ALKAN Üye
3- MUSTAFA ALKAN Üye 3- ABDULLAH TAFLAN Üye
29-30 Mayıs 2004 Tarihinde Yapılan  10-11 Haziran 2006 Tarihinde Yapılan 
15.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  17.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı 
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- VEYSEL ZEKAİ BAK Başkan 1- VEYSEL ZEKAİ BAK Başkan
2- AHMET DEMİR Bşk.Yrd. 2- AHMET DEMİR Bşk.Yrd.
3- MUSTAFA ALKAN Oda Sekreteri 3- MUSTAFA ALKAN Oda Sekreteri
4- YAHYA BAYIR Sayman 4- YAHYA BAYIR Sayman
5- TEOMAN KOÇ Üye 5- TEOMAN KOÇ Üye
Disiplin Kurulu Disiplin Kurulu
1- İSA GÜNEY  Başkan 1- SALİH ALADAĞ Başkan
2- MUSTAFA ALTUN Üye 2- MUSTAFA ALTUN Üye
3- SALİH ALADAĞ Üye 3- MAHMUT BULUT Üye
4- HAMDİ DOĞAN Üye 4- MERYEM BÜLBÜL Üye
5- MAHMUT BULUT Üye 5- ALİ TOSUN Üye
Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu
1- NEJDET ALBAYRAK Başkan 1- ABDULLAH TAFLAN Başkan
2- MUSTAFA CELAP Üye 2- OSMAN KENAN AKSOY Üye
3- ABDULLAH TAFLAN Üye 3- CÜNEYT HAYAL Üye
17-18 Mayıs 2008 Tarihinde Yapılan  12-13 Haziran 2010 Tarihinde Yapılan 
19.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  20.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı 
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- VEYSEL ZEKAİ BAK Başkan 1- VEYSEL ZEKAİ BAK Başkan
2- AHMET DEMİR Bşk.Yrd. 2- AHMET DEMİR Bşk.Yrd.
3- MUSTAFA ALKAN Oda Sekreteri 3- MUSTAFA ALKAN Oda Sekreteri
4- YAHYA BAYIR Sayman 4- OSMAN PEHLİVAN Sayman
5- TEOMAN KOÇ Üye 5- İSMET KESKİN Üye
Disiplin Kurulu Disiplin Kurulu
1- SALİH ALADAĞ Başkan 1- SALİH ALADAĞ Başkan
2- AHMET RASİM EREKER Üye 2- AHMET RASİM EREKER Üye
3- MUSTAFA ZENGİN Üye 3- MUSTAFA ZENGİN Üye
4- MAHMUT BULUT Üye 4- ORHAN KOLCU Üye
5- ALİ TOSUN Üye 5- İSMAİL KASIM Üye
Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu
1- OSMAN KENAN AKSOY Başkan 1- CÜNEYT HAYAL Başkan
2- CÜNEYT HAYAL Üye 2- MEHMET PEHLİVAN Üye
3- MEHMET PEHLİVAN Üye 3- EKREM ZENGİN Üye
18-19 Mayıs 2013 Tarihinde Yapılan  28-29 Mayıs 2016 Tarihinde Yapılan 
21.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı  22.Olagan Genel Kurul Görev Dağılımı 
Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu
1- VEYSEL ZEKAİ BAK Başkan 1- AHMET DEMİR Başkan
2- AHMET DEMİR Bşk.Yrd. 2- HÜSEYİN AYGÜN Bşk.Yrd.-Sayman
3- MUSTAFA ALKAN Oda Sekreteri 3- CÜNEYT HAYAL Oda Sekreteri
4- OSMAN PEHLİVAN Sayman 4- MUSTAFA ALKAN Üye
5- İSMET KESKİN Üye 5- İLTER ALEMDAROĞLU Üye
Disiplin Kurulu Disiplin Kurulu
1- SALİH ALADAĞ Başkan 1- ORHAN KOLCU Başkan
2- ORHAN KOLCU Üye 2- RECEP ÇAĞLAR Üye
3- MUSTAFA ZENGİN Üye 3- YUSUF ZİYA AYDIN Üye
4- RECEP ÇAĞLAR Üye 4- KÖKSAL AYGÜN Üye
5- SADIK OFLUOĞLU Üye 5- CEMAL TONYALI Üye
Denetleme Kurulu Denetleme Kurulu
1- MAHMUT BULUT Başkan 1- MUSTAFA ZENGİN Başkan
2- KÖKSAL UZUN Üye 2- DİLEK KAZAZ Üye
3- ATAKAN ATASOY Üye 3- ATAKAN ATASOY Üye