DUYURU DETAYI
Tarih: 9.01.2021 - 13:37
e-Kitap / Meslek Etiği…

Sayın TRABZON SMMMO

 

Uluslararası Muhasebeciler Federasyonu (IFAC) tarafından yayınlanan ve üye ülkelerce uygulanması istenen önemli düzenlemelerden birisi de etik ilkelerdir.

Türkiye’de muhasebe mesleğinde etik ilke ve kuralların geliştirilmesi için uluslararası ve ulusal kuruluşların çalışmalarından yararlanılmaktadır. Uluslararası alanda faaliyet gösteren kuruluşların başında Uluslararası Muhasebeciler Federasyonu’na bağlı Etik Komitesi (International Federation of Accountants Ethics Committe-IFAC) ve Amerikan Kamu Muhasebecileri Enstitüsü (The American Institute of Certified Public Accountants-AICPA) gelmektedir.

Bu kuruluşların çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’de meslekle ilgili yapılan düzenlemelerde TÜRMOB Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirlerin Mesleki Faaliyetlerinde Uyacakları Etik İlkeler Hakkında Yönetmelik’i yayınlamış ve uygulanmaktadır.


TÜRMOB Etik Komitesi tarafından hazırlanan “MESLEK ETİĞİ” çalışmamızı meslektaşlarımızın istifadesine sunuyoruz. Etik Komitesi üyelerimize bu faydalı çalışmayı hazırlamalarından dolayı teşekkürlerimizi sunar, çalışmanın meslektaşlarımıza ve ilgililere yararlı olmasını dileriz.

Saygılarımızla…


Yahya ARIKAN
Genel Sekreter

Meslek Etiği Kitabını okumak için tıklayınız...>>>