HABER DETAYI
Tarih: 2.09.2021 - 10:27
Odamız Tarafından 3 Gece 4 Gün Konaklamalı Güneydoğu GAP Turu Düzenlenmektedir.

ÜYARI: Bilindiği üzere COVİD-19 tedbirleri kapsamında 29.09.2021 tarihinden önce 48 saat içinde 2 doz aşısını tamamlamayan katılımcılar için negatif sonuçlu PCR testini gösteren belge ibraz etmeleri zorunludur.

 

1. GÜN

TRABZON – ERZURUM –BİNGÖL

Gezi Molası Kültür Turları kapsamında Türkiye’nin doğal güzelliklerini keşfetmek için Akşam 22.00 ‘de önceden belirlenen yani sizlerin belirleyeceği noktalardan alarak sınırsız  Gezi Molası araç içi ikramları eşliğinde Erzurum Bingöl üzerinden Silvan’a ulaşıyoruz.

 

2. GÜN

BİNGÖL – SİLVAN - MALABADİ– BATMAN- HASANKEYF-MİDYAT

Sabah saatlerinde Bingöl’e ulaşıyoruz. Burada alacağımız kahvaltı (EKSTRA) Sonrası Diyarbakır Silvan’a geçiyoruz. Tarihi Malabadi Köprüsüne eşsiz manzara eşliğinde ulaşıyoruz. Artuklu Beyliği döneminde, Timurtaş Bin-i İlgazi tarafından 1147 yılında yapılmıştır. Yedi metre eninde ve 150 metre uzunluğunda bir köprüdür. Yüksekliği, su seviyesinden kilit taşına değin 19 metredir. Buradan Batmana geçiyoruz Batman şehir merkezini panoramik görerek, Tarihi, 12.000 yıl öncesine kadar gitmekte olan  Ilısu Barajının su tutması sonucunda 2020 yılı Mayıs ayında sular altında kalan tarihi yerleşim yeri Batman Hasankeyf’e geçiyoruz. Hasankeyf’te geçireceğimiz keyifli dakikaların sonrasında  Mardin Midyat’a ulaşıyoruz. Midyat; mimari alanda bölgenin lideri konumunda tarihi yapısını korumuş zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerine burada ulaşabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’, ‘’Adını Kalbime Yazdım’’ ve Hercai dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ sonrasında Dayrul Umur (Mor Gabriela Manastırı) geziyoruz. Midyat gezimizi tamamlayarak,  Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Yol üzerinde alınacak olup ekstra

Öğle yemeği: Tesiste alınacak olup ekstra

Akşam Yemeği:  Otelde olup, tur ücretine dâhildir.

Konaklama: Mardin

İlk gün yol mesafemiz:800km

 

3. GÜN

MARDİN- DİYARBAKIR– ADIYAMAN-KÂHTA-NEMRUT DAĞI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin’i  gezmek ile gezimize başlıyoruz. Dinler ve Dillerin Başkenti olarak bilinen binlerce yıllık geçmişiyle ve bozulmamış tarihi dokusuyla geçmişe ışık tutan Mardin de gezimize başlıyoruz. Mardin de ilk olarak bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Sonrasın da Artuklu mimarisinin başyapıtlarından olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Medreseden görünen Mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek. Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Mardin’in dar sokaklarını keşfediyor. Alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz. Ardından Diyarbakır’a ilk olarak Anadolu’nun en eski camisi olan Diyarbakır Ulu Camii’ ye gidiyoruz. Büyük bir uyum içerisinde ve farklı dönemlere ait avlu cephesine yerleştirmiş olan mimari bezekler, kabartma ve yazıtları gördükten sonra Ulu Cami den ayrılıyoruz. Türkiye’de bakır işçiliği konusunda oldukça öne çıkan şehirlerden biri olan Diyarbakır’ın konuklarını bambaşka bir dünyaya sürükleyen birbirinden etkileyici bakır ürünlerin yapıldığı Diyarbakır Bakırcılar Çarşısı ile gezimize devam ediyoruz. Ardından Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Dicle Nehri üzerinde yer alan tarihî köprüsü 10 Gözlü Köprü’ yü fotoğraflıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.

 

ÖNEMLİ NOT: NEMRUT DAĞI TURUMUZ REHBERİN UYGUN GÖRDÜĞÜ ZAMANA GÖRE GÜNBATIMI VEYA GÜNDOĞUMU Olarak oradaki hava şartlarına göre ayarlanacak

 

Sabah kahvaltısı: Otelde olup tur ücretine dâhildir.

Öğle yemeği: EKSTRA

Nemrut dağı turu: EKSTRA

Akşam Yemeği: Otelimizde olup Tur ücretine dâhildir.

KONAKLAMA: ADIYAMAN

Yol mesafemiz: 220 km

 

4. GÜN

ATATÜRK BARAJI-ŞANLIURFA – HARRAN OVASI-GÖBEKLİTEPE

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından URFAYA geçiyoruz yol güzergâhımızda Atatürk Barajını görüyoruz ardından Peygamberler Şehri Şanlıurfa’yı gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe olacaktır. Göbeklitepe gezimizin ardından Balıklı Göl, Halil- ur Rahman Cami, kutsal yerler ve eski çarşıları geziyor. Öğle yemeğimizden sonra HARRAN ovasına geçiyoruz burayı da gezdikten sonra Urfa’ya özgü baharatlarından alıp Konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrasında Sıra Gecesine katılıyoruz.(EKSTRA) Akşam yemeği sıra gecesinde alınacaktır.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde olup tur ücretine dâhildir.

Öğle yemeği: EKSTRA

KONAKLAMA: ŞANLIURFA

Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde EKSTRA

Sıra Gecesi: 150 TL

Yol mesafesi: 200 km

 

5. GÜN

HALFETİ – GAZİANTEP-KAHRAMANMARAŞ

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Halfeti’ye geçiyoruz. Sular altında kalmış Halfeti’de tekne turu ( EKSTRA )yapmak üzere iskeleye iniyoruz. Burada 1 saat sürecek keyifli tekne turunun ardından Antep’te gezimize Zeugma Mozaik Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Roma imparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar Çarşısı gibi tarih kokan eşsiz yerleri geziyoruz. Gaziantep baklavamızı alıyor. Öğle yemeğinde Antep’in meşhur lezzetlerinden tadıp Kardeş şehir Maraş’a geçiyoruz Trabzon caddesini gezerek dondurmanın merkezinde Trabzon caddesinde dondurmamızı yiyoruz. Kısa bir şehir turundan sonra Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Bir daha ki turumuzda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde olup tur ücretine dâhildir.

Öğle yemeği: EKSTRA

Akşam Yemeği: Yol üstü dinlenme tesisinde Ekstra

Yol mesafesi 300 km

Halfeti tekne turu: ekstra

 

EKSTRALAR İLAVE ÜCRETE TABİDİR.

COVID-19 SÜRECİ TUR PROGRAMLARININ İCRA EDİLMESİ

·         Ateş ölçer ile kontrol (Ateşi yüksek misafirimiz dâhil edilmeyecektir)

·         Araca binişlerde misafirin dezenfektan kullanması

·         Araç içerisinde, ören yerleri ve sosyal alanlarda maske takılması

·         Kişisel hijyen kurallarına uymak

·         Her gün temizlenen ve dezenfekte edilen araçlar ile seyahat

·          

Turlarımızda Rezervasyon Kişi Sayısına Göre Aşağıda Bulunan Araç Tipleri Tayin Edilir.

Otobüsler: 6 - 10 – 13 – 16 – 19 -  28 – 35 - 46 kişi sayılarında kullanılır.

·         Mercedes Travego / Tourismo 46+1+1

·         Otokar Sultan Mega 35+1+1


ARAÇ ÖZELLİKLERİ

·         Yatar otobüs koltuklu

·         ABS ASR Klima

·         Koltuk arası şarj yeri

·         1 adet monitör

·         1 adet buzdolabı

·         Okuma lambaları

·         Rehber anonsu için ses sistemi

 

            Tur Ücreti 25 Kişiye Kadar  : 1.250,00 TL 

 

            25 Kişi ve Sonrası : 1.100,00 TL

 

            40 kişi ve Üzeri      : 1.000,00 TL

 

            6 - 11 Yaş %50 indirimli

 

            0 - 5 Yaş ÜcretsizNOT: TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMAK İLAVE 310,00 TL. ÜCRETE TABİDİR.